Jaroměřská čtvrť Na Ptákách kdysi a dnes

Jménem Městského muzea v Jaroměři a Národního památkového ústavu v Josefově si Vás dovolujeme pozvat na přednášku z cyklu “Mezi řádky”, která se bude konat ve čtvrtek 10. května 2018 od 17:30 v Městském muzeu v Jaroměři. Přednášku s názvem “Jaroměřská čtvrť Na Ptákách kdysi a dnes prosloví  Ing. Matěj Kubina.

Anotace přednášky: Jaroměřská čtvrť Na Ptákách kdysi a dnes

Vilová čtvrť Na Ptákách je výstavní lokalitou Jaroměře budovanou od začátku 20. století. Klidnou část města s mnoha architektonicky kvalitními budovami, dostatkem zeleně a příjemným uspořádáním značně ovlivnil Dušan Jurkovič, podle jehož návrhu došlo k postupnému zastavění, ale i Oldřich Liska, Vladimír Fultner, Ladislav Skřivánek nebo Milan Babuška, kteří navrhli některé vily a veřejné budovy. Je zde rovněž patrná výstavba místních stavitelů z počátku 20. století – Josefa Máši, Jana Bureše, Jaroslava Sýkory, Josefa Trnky, Bohumila Kubečka a později společnosti Kubeček-Steklík. Připomeneme si vývoj městské části Jaroměře, co ji ovlivnilo a ovlivňuje.