Josefovské podzemí očima speleologa a geologa

př. listopad

Jménem Městského muzea v Jaroměři a Národního památkového ústavu v Josefově si Vás dovolujeme pozvat na přednášku z cyklu “Mezi řádky”, která se bude konat ve čtvrtek 15. listopadu 2018 od 17:30 v malém sále Městského divadla v Jaroměři. Přednášku s názvem “Josefovské podzemí očima speleologa a geologa” přednáší Radko Tásler.

Anotace přednášky:

V bývalé Josefovské pevnosti jsou zachovány dva podzemní systémy. Jedním jsou obranné chodby, druhý představuje pevnostní kanalizaci. Pevnostní chodby jsou v různém stavebním stavu. Část z nich je značně poškozená, nebo byla zničena úplně. Stoky jsou od roku 1992 systematicky opravovány a dodnes plní funkci městské kanalizace. Je to jediný dochovaný ucelený městský historický stokový systém v Česku.