Papež František a křesťanská tradice v proměnách času

1812 papež František - kopie

Jménem Městského muzea v Jaroměři a Národního památkového ústavu v Josefově si Vás dovolujeme pozvat na přednášku z cyklu “Mezi řádky”, která se bude konat v pondělí 10. prosince 2018 od 17:30 v malém sále Městského divadla v Jaroměři. Přednášku s názvem “Papež František a křesťanská tradice v proměnách času” přednáší Tomáš Petráček.

Anotace přednášky:

Přednášku s názvem „Papež František a křesťanská tradice v proměnách času“ prosloví katolický teolog, církevní historik a univerzitní kaplan doc. Tomáš Petráček, který je současně také např. postulátorem blahořečení umučeného kněze Josefa Toufara. Předmětem přednášky jsou dnes společensky velmi aktuální témata, a to zejména role křesťanství ve formování identity západní evropské civilizace a současný význam a proměny křesťanských kulturních a náboženských hodnot v době pontifikátu papeže Františka.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Vstupné volné.