Archeologický výzkum D11 – nejzajímavější nálezy z okolí Jaroměře

ttt

Jménem Městského muzea v Jaroměři a Národního památkového ústavu v Josefově si Vás dovolujeme pozvat na přednášku z cyklu “Mezi řádky”, která se bude konat ve čtvrtek 18. října 2018 od 17:30 v Městském muzeu v Jaroměři. Přednášku s názvem “Archeologický výzkum D11 – nejzajímavější nálezy z okolí Jaroměře” přednáší Pavel Drnovský.

Anotace přednášky:

Prostor v okolí dnešního města Jaroměře skýtal díky příhodným přírodním podmínkám vhodné místo k osídlení. První lidé natrvalo založili své osady již v průběhu mladší doby kamenné. První intenzivní výzkum těchto archeologických památek byl prováděn při stavbě železnice mezi Hradcem a Jaroměří v 19. století. Výstavba dálnice D11 vedoucí týmž směrem si rovněž právem vyžádala přítomnost archeologů, kteří zde od března 2017 do dubna 2018 prováděli předstihový záchranný výzkum. Přednáška představí nejzajímavější zjištění plynoucí z doposud nejrozsáhlejšího terénního počinu východočeské archeologie.