Architektura první republiky v Královéhradeckém kraji

Jménem Národního památkového ústavu v Josefově a Městského muzea v Jaroměři a  si Vás dovolujeme pozvat na přednášku z cyklu “Mezi řádky”, která se bude konat ve čtvrtek 17. ledna 2019 od 17:30 v malém sále Městského divadla v Jaroměři. Přednášku s názvem “Architektura první republiky v Královéhradeckém kraji” přednáší Ing. Jiří balský.

Anotace přednášky:

V loňském roce jsme si připomínali 100. výročí vzniku Československé republiky. Hledání svébytného a aktuálního architektonického výrazu, reprezentovaného secesní, modernistickou či kubistickou tvorbou, se po roce 1918 setkalo s výraznými společenskými změnami a potřebou budování a modernizace státu ve všech ohledech. Přednáška provede posluchače Královéhradeckým krajem a dá mu možnost na základě prezentovaných vybraných staveb učinit si představu o tom, jaké bylo architektonické cítění doby, jak se proměňovalo, jaké stavby byly stavěny, kteří architekti v našem kraji zanechali výrazný otisk. Také se posluchače pokusíme přesvědčit o tom, že architektura 1. republiky byla krásná a účelná a dodnes nám ve velké většině slouží ke spokojenosti.

Přednáška doprovází výstavu v městské knihovně.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Vstupné volné.

[ARForms_popup id=“100″ on_inactivity=““]