Drobné památky v krajině Jaroměřska

březen plakat - kopie (2)

Jménem Městského muzea v Jaroměři a Národního památkového ústavu v Josefově si Vás dovolujeme pozvat na přednášku z cyklu “Mezi řádky”, která se bude konat ve čtvrtek 22. března 2018 od 17:30 v Městském muzeu v Jaroměři. Přednášku s názvem “Drobné památky v krajině Jaroměřska prosloví Viktor Blažek.

Anotace přednášky: Drobné památky v krajině Jaroměřska

Drobné stavby – křížky, kapličky, zvoničky, smírčí kříže a sochy světců – můžeme potkat nejenom při cestách v krajině, ale i ve městech a vesnicích. Za každou památkou je ukrytý příběh vztahující se k danému místu. Zastavme se a vnímejme poselství, které v nich zanechali jejich tvůrci. Drobné památky ve volné krajině jsou často ukazatelem starých poutních cest i orientačním bodem a nesou informace o paměti člověka a významných událostech minulosti.