Středověké hrnčířství na Hořicku ve světle archeologie

Jménem Městského muzea v Jaroměři a Národního památkového ústavu v Josefově si Vás dovolujeme pozvat na přednášku z cyklu “Mezi řádky”, která se bude konat ve čtvrtek 27. září 2018 od 17:30 v Městském muzeu v Jaroměři. Přednášku s názvem “Středověké hrnčířství na Hořicku ve světle archeologie přednáší Radek Novák a Kateřina Opicová.

Přednáška je součástí výstavy Jeden den ve středověku, která potrvá do 16. listopadu 2018.

Anotace přednášky: Středověké hrnčířství na Hořicku ve světle archeologie

Přednáška přiblíží práci a život řemeslníka z malého města na příkladu výjimečného souboru nálezů keramiky z jedné hrnčířské pece z Hořic. Posluchači budou zasvěceni do problematiky středověkého hrnčířství a užívání hrnčířského zboží. Zajímavá bude také tematická odbočka do problematiky archeologického poznávání středověkých technologií. Přednášející jsou archeologové – objevitelé mimořádného hořického nálezu.

Fotografie hrnčířské pece na přední straně © Zdroj foto MĚSTSKÉ MUZEUM VE VOLYNI