V okolí Jaromírova města

přednáš. červen - kopie

Jménem Městského muzea v Jaroměři a Národního památkového ústavu v Josefově si Vás dovolujeme pozvat na přednášku z cyklu “Mezi řádky”, která se bude konat ve čtvrtek 14. června 2018 od 17:30 v Městském muzeu v Jaroměři. Přednášku s názvem “ V okolí Jaromírova města přednese spisovatel a publicista Václav Vokolek .

Anotace přednášky:

Přednášející, pan Václav Vokolek, je autorem celé řady velmi oblíbených beletristických i populárně naučných knih, zaměřujících se na památná a tajemná místa celých Čech. Přednáška se bude opírat zejména o autorovu knihu Neznámé Čechy – Posvátná místa východních Čech. Část přednášky bude založena i na autorových osobních vzpomínkách z neklidné časně normalizační doby, kdy Václav Vokolek, spolu se svou manželkou, krátce pracovali v jaroměřském muzeu.

Jednotlivé části přednášky, tak je uvádí sám autor, jsou:

Rodinné vraždění – Zapomenuté osudy knížete Jaromíra je možno vnímat jako tragické, ale je dobré vzpomenout na jejich etický pathos.

Chudobka Boží – V souvislosti s Dubencem připomeneme významnou a utajenou mystičku Annu Bohuslavu Tomanovou.

Socha zkamenělého žalu – Náhrobní plastika Anny Miseliusové.

Kamenná znamení kříže – Připomenutí tajemství kamenných svědků.

Sbíhající se vertikály a rozplývání horizontál – Malíři Josef Šíma František Kupka v Jaroměři.

Téměř před padesáti lety – Osobní vzpomínky na Jaroměř a její muzeum.

Srdečně Vás na tuto mimořádnou přednášku zveme a dovolujeme si upozornit, že sál Wenkeova domu bude nově kvalitně ozvučen moderní audiotechnikou.