Víno jako součást naší státnosti aneb historie

a současnost pěstování révy vinné v našich zemích

Jménem Městského muzea v Jaroměři a Národního památkového ústavu v Josefově si Vás dovolujeme pozvat na přednášku z cyklu “Mezi řádky”, která se bude konat ve čtvrtek 18. ledna 2018 od 17:30 v malém sále Městského divadla v Jaroměři. Přednášku s názvem “Víno jako součást naší státnosti aneb historie a současnost pěstování révy vinné v našich zemích” prosloví Stanislav Rudolfský .

Anotace přednášky: Víno jako součást naší státnosti aneb historie a současnost pěstování révy vinné v našich zemích

Od kdy je lidská pospolitost spojena s vínem? Jaká je tradice vinné kultury v našich zemích? A pěstovala se réva vinná i v Jaroměři a okolí? Ne vždy se dá najít odpověď na každou otázku, ale s vínem se člověk nemusí držet vždy pouze strohých faktů či svého rozumu, může a dokonce i musí nechat proniknout na povrch svůj cit, kde jsou ukryta ta největší tajemství.

Vstup volný