Dotkni se přírody – včely

interaktivní výstava o včelách

Jménem Městského muzea v Jaroměři si Vás dovolujeme pozvat na výstavu Dotkni se přírody – včely, která se bude konat od úterý 17. dubna 2018 do pátku 24. srpna v Městském muzeu v Jaroměři.

Anotace výstavy: Dotkni se přírody – včely – interaktivní výstava o včelách (realizace výstavy zaměřené na začleňování osob se zdravotním postižením do společnosti). Realizováno za finanční podpory Moravskosleszkého kraje. Návštěvníci uvidí například historické i moderní úly, představíme i pomůcky včelaře, jako jsou například medomety. A také produkty, které včelaři vyrábějí. Výstava je věnována Včele medonosné, skromné a pracovité vládkyni květeny. Její fascinující život a také pradávnou službu člověku a soužití s ním představí řada exponátů.

Včela je nenápadný živočich, který lidstvo doprovází od počátku jeho vývoje. Bez ní by zanikla květena, kterou by nahradily větrosnubné rostliny, zejména trávy. Nejenže by naše Země přišla o většinu rostlinných druhů, ale takto homogenní krajina by jistě poskytovala životní prostor jen velmi malému počtu živočichů. „Asi jen někteří z nás si uvědomují, že pokud by zmizely včely, zbyly by lidem jen čtyři roky života,“ řekl téměř před sto lety Albert Einstein.

Součástí výstavy je také bohatý doprovodný program pro mateřské školy, I. a II. stupeň základních škol – pexeso, focení v kostýmu včely, výtvarná dílna…

Těšíme se na Vaši návštěvu.