Výstava  SPV 2018

Jménem Městského muzea v Jaroměři si Vás dovolujeme pozvat na výstavu Spolku Podkrkonošských výtvarníků Trutnov “SPV 2018”, která se bude konat od pátku 16. března 2018 do pátku 6. dubna 2018 v Městském  muzeu v Jaroměři.

Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 15. března 2018 v 17:30. Jste srdečně zváni.

Anotace výstavy: Spolek podkrkonošských výtvarníků Trutnov (SPV) vznikl v roce 1989 na základě výzvy uveřejněné v místním tisku. Podmínkou účasti ve spolku nebylo výtvarné vzdělání nebo směr. Důležitá byla chuť tvořit a účastnit se spolkového života. A tak se tu v průběhu let sešly výtvarné profese jako malíř, fotograf, dřevořezbář, kamenosochař, keramik, krajkářka a další. SPV Trutnov za dobu svého trvání představil svoji tvorbu v mnoha městech Královéhradeckého kraje. Již mnoho let je nejtradičnější spolkovou akcí velká výstava v trutnovské radnici. Kromě toho vystavují jednotliví členové nebo jejich malá uskupení rovněž i samostatně.
Zdroj: http://www.spvtrutnov.cz