Zmatené peníze 

Interaktivní numizmatická výstava se svým bohatým doprovodným programem je především  zaměřena na malé návštěvníky .

 

 

Jménem Městského muzea v Jaroměři si Vás dovolujeme pozvat na výstavu Zmatené peníze, která bude probíhat od úterý 17. dubna 2018 do pátku 1. června 2018 v Městském  muzeu v Jaroměři.

Anotace výstavy: Interaktivní numizmatická výstava o zmatcích ve financích států zapojených do první světové války (nouzovky, kolkování, hyperinflace, poukázky ze zajateckých táborů apod.) a o tématech na tehdejších platidlech – historii, pověstech, komiksech, humoru a různých kuriozitách…  Při výběru exponátů byl kladen zvýšený důraz na poutavost a zábavnost, aby dokázaly zaujmout i návštěvníky bez zvláštní záliby v numizmatice. Výstava zapůjčená od Regionálního muzea v Litomyšli.
Výstava je zajímavá nejen jako připomínka stoletého výročí první světové války, ale také stálou aktuálností témat (hospodářská krize, uprchlíci). Zároveň byl při výběru exponátů kladen zvýšený důraz na poutavost a zábavnost, aby dokázaly zaujmout i návštěvníky bez zvláštní záliby v numizmatice.
Na výstavě je ke shlédnutí na 250 papírových platidel z let 1803 až 1924 (drtivá většina z první světové války a let těsně po ní). Zastoupeny jsou peníze z Rakousko-Uherska, Československa, Polska, Ruska, Itálie, Francie, Černé Hory, Rumunska a především Německa.

Součástí výstavy je také bohatý doprovodný program – výtvarná dílna, magnetické skládačky, převlékání do kostýmů nebo třeba společenské hry. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Městské muzeum v Jaroměři
Husova 295
551 01 Jaroměř

Tel.: (+420) 608 976 498
Email: info@muzeumjaromer.cz

[ARForms_popup id=“100″ on_inactivity=““]
Jaroměř Josefov
Partner 2
Městská knihovna
VAM
MG
Pevnost Josefov
Muzeum magie
Výtopna Jaroměř
Bodi Jaroměř
DDM Klíč