Jménem Městského muzea v Jaroměři si Vás dovolujeme pozvat na autorskou výstavu Štěpána Tučka a Davida Navrátila „Dřevo, které nehoří“ (loutky a obrazy), která se bude konat od soboty 1. června do neděle 21. září 2019 ve Stálé historické expozici v Josefově. Výstava je součástí expozice.

Jmenuji se Štěpán Tuček a je mi devatenáct let.  Studoval jsem hereckou konzervatoř v Praze – Hudebně dramatický obor, pod vedením Reginy Rázlové, Veroniky Žilkové a Jany Šulcové .

 Od čtyř let jsem se věnoval loutkovému divadlu. Jsem členem loutkového divadla ,,Z Půdy“ Františka Pešána. V roce 2012 jsem byl na Loutkářské Chrudimi, kam jsem postoupil přímým postupem. Později jsem založil vlastní loutkové divadlo, pod názvem ,,Štěpánovo kouzelné divadlo“. Hraji pro školy, hrady, zámky a dělám výstavy.  V dnešní době mám kolem 100 vlastnoručně vyrobených loutek. Během léta 2018 proběhla výstava loutek na Státním zámku Třeboň a nyní je naplánována výstava na léto 2019 v Městském muzeu ve městě Jaroměř.

K činohře jsem se dostal v šesti letech na dramatickém kroužku v Mnichově Hradišti (odkud pocházím). Ve dvanácti letech jsem hostoval tři roky v polském divadle ,,Zdrojowy teatr Animaciji“ (Jelení Hora), kde jsem ze třech inscenacích ztvárnil dvě z hlavních rolí.

Objevil jsem se i na televizních obrazovkách – zahrál jsem si ve filmu ,,Zločin v Polné, také jsem se objevil pokračování seriálu ,,První republika 2″ a ,,Specialisté“.

V patnácti letech (nástupem na konzervatoř) jsem začal hostovat v divadle v Mostě, kde jsem byl tři roky. Dva roky jsem účinkoval v muzikálu  ,,Noc na Karlštejně“ –  přímo na Karlštejně. (produkce Janis Sidovský). Hostuji v Divadle Radka Brzobohatého, kde hraji titulní roli v představení ,,Petr a Lucie“, nebo syna Laurenta v ,,Klec Bláznů“. V roce 2017 jsem nastoupil do svého prvního angažmá – Horácké divadlo Jihlava. Od ledna se mi nabídla role Milouše v Saturninovi (Slezské divadlo Opava), kde od hostuji. Koncem srpna 2019 nastupuji do angažmá divadla Spejbla a Hurvínka.

Výstava je prodloužena do 22.9. 2019

Stálá historická expozice v Josefově v budově bývalého zásobovacího úřadu pevnosti Josefov na adrese Riegrovo nám. 8, Josefov.

Otevírací doba:
červen: soboty a neděle 10 – 16 hodin
červen: úterý – pátek otevřeno na objednání (školy, školky), minimálně 10 osob na skupinu – nutná rezervace. tel: 608 976 498, 491 812 731.
červenec a srpen: úterý – neděle, svátky 10 – 17 hodin

září: soboty – neděle, svátek 10 – 16 hodin

Vstupné: dospělí 30,00 Kč
děti, studenti, senioři nad 65 let 15,00 Kč

Bezbariérový vstup

Těšíme se na Vaši návštěvu.