Jménem Městského muzea v Jaroměři si Vás dovolujeme pozvat na interaktivní výstavu Supermarket SVĚT, která se bude konat od pondělí 18. března do čtvrtka 18. dubna 2019 v Městském muzeu v Jaroměři.

Prohlídka výstavy, postavená na činnosti a prožitku, nabízí jiný pohled na naše nákupy. Na pěti stanovištích s interaktivními předměty a panely žáci a studenti doslova zváží své oblečení, rozeberou mobil v nadživotní velikosti, zaplatí za čokoládu pěstiteli kakaovníku a sledují, kde se peníze po cestě k němu ztrácejí. Mohou se také inspirovat dobrými zprávami o úspěšných snahách lidí, kteří se pokusili zlepšit něco z problematických okolností mezinárodního obchodování a nakupování. Dozví se také, odkud se zboží vzalo, za jakých podmínek bylo vyrobeno nebo kdo na tom co ztratil či získal. Naším cílem je mimo jiné vytvořit prostor, kde se budou studenti cítit dobře a o tématech se něco dozví tím, že si něco sami vyzkoušejí

Supermarket SVĚT je interaktivní výstava, která vznikla ve spolupráci organizací NaZemi – společnost pro fair trade (Česká republika), Živica (Slovensko), Fair Trade Hellas (Řecko) a Humanitas (Slovinsko) v rámci projektu Svět v nákupním košíku.

Výstava, včetně navazujícího výukového programu, je otevřena školním kolektivům či jiným zájmovým skupinám. S ohledem na náročné téma výstavy je pro mateřské školy a mladší žáky vytvořen speciální program.

Těšíme se na Vaši návštěvu.