Ve čtvrtek 15. června od 17:30 se ve Wenkově domě uskuteční vernisáž a veřejná diskuse k výstavě „PEVNOSTNÍ MĚSTO JOSEFOV CO BUDE DÁL?“ Jedná se o semestrální práce studentů architektury Technické univerzity v Liberci a Fakulty architektury ČVUT v Praze, pod vedením zkušeného architekta Josefa Mádra a jeho asistenta architekta Štěpána Tomše. V rámci vernisáže studenti stručně představí své studie. Následné diskuse se dále zúčastní starosta města Jan Borůvka, krajský architekt Oldřich Bittner a ředitel NPÚ v Josefově Jiří Balský. Hlavním tématem studií (velké 3D modely a textové panely s vizualizacemi) jsou úpravy a využití čtvercových kasáren. Výstava ale přináší i návrhy obnovy pevnostních bran a oživení objektu Bastion X či možnosti úpravy pevnostních exteriérů. Některé studentské práce se zaměřily i na další možnosti budoucí podoby celé vojenské pevnosti a vytvořily tak nový, zajímavý pohled na vývoj pevnostního města. Výstava je ve Wenkově domě již k vidění a potrvá do konce června.