Jménem Národního památkového ústavu v Josefově a Městského muzea v Jaroměři si Vás dovolujeme pozvat na přednášku z cyklu “Mezi řádky”, která se bude konat ve čtvrtek 19. března 2020 od 17:30 v Městském divadle v Jaroměři.

Sochař Otto Gutfreund (1889–1927) vytvořil v Babiččině údolí na konci aleje, která vede k Rudrovu mlýnu, známé sousoší Babička s dětmi. Autorem architektonického řešení se stal architekt Pavel Janák (1882–1956). Pomník byl slavnostně odhalen v roce 1922 a znázorňuje Babičku s dětmi. Děti se vrací z návštěvy mlýna – Barunka, Adélka, Jeník a Vilém. Při procházce hledají děti na nebi své hvězdy a babička dětem říká, že každý má svou hvězdu, lidé bohem vyvolení mají hvězdy krásné, lidé jako Viktorka mají hvězdy zakalené.

Přednáší Viktor Blažek